Provedení Dopr.výška Hmax Délka kabelu Napětí U Průměr čerpadla Průtok Qmax Příkon

Ponorná tlaková čerpadla Alfa expo

Kalové ponorné čerpadlo HC 8

Ponorné čerpadlo HC8:

- zabudovaný hladinový spínač

- čerpání již od výšky hladiny 10 mm!

- mechanická keramická ucpávka

- čerpadlo s tepelnou pojistkou

- i mírně znečištěná voda (pevné částice max 5mm)

 
Ponorné plastové čerpadlo HC8 - účel a použití:

Ponorné čerpadlo HC8 M je určeno pro čerpání čisté a mírně znečistěné vody (max. velikost pevných částic 5 mm) bez obsahu abrazivních částic do max. teploty 35º C.

Je vhodné pro použití v domácnostech, zahradnictví a zemědělství, pro sanitární účely a podobně. Například k napouštění a vypouštění bazénů, čerpání jímek, odvodňování sklepů, čerpání vody ze studní, nádrží, rybníků apod.Čerpadlo může být trvale ponořené. Vyniká také schopností vyčerpat vodu až do úrovně 10 mm.

Není vhodné k trvalému provozu (například umělé potůčky, vodopády, vodotrysky), k čerpání chemických produktů, potravin, slané vody a vody obsahující abrazivní (schopné obrušovat – brusné) částice jako písek, štěrk atd.
 

Popis čerpadla a funkce:

Čerpadlo má plášť skříň z kvalitního nárazuvzdorného plastu. Hřídel motoru je utěsněna keramickou mechanickou ucpávkou. Motor je vybaven zabudovanou tepelnou pojistkou, která chrání čerpadlo proti přehřátí a přetížení. Čerpadlo je vybaveno zabudovaným hladinovým spínačem, který ovládá chod čerpadla v závislosti na hladině čerpané vody (popis v návodu k použití)

Integrovaný hladinový spínač:

Čerpadlo má zabudovaný hladinový (plovákový) spínač. Nemůže tedy dojít k jeho zachycení o stěnu jímky či jiné předměty a proto ho lze použít v jímkách malých rozměrů (23 x 17 cm). V případě potřeby lze hladinový spínač vyřadit z provozu (uzamknout) ručním šoupátkem na plovákové komoře. V tomto případě však musíme pozorně hlídat hladinu čerpané vody, aby neklesla pod cca 10 mm – nebezpečí chodu na sucho a poškození keramické ucpávky či dalších částí čerpadla.

 

alfa%20-hc8.jpg
Provedení Dopr.výška Hmax Délka kabelu Napětí U Průchod ob.kolem Průměr čerpadla Průtok Qmax Připojení Příkon
HC 8 M

Ponorné čerpadlo vřetenové HC Alfa

Čerpadlo HC 80 -0,75 do vrtů a studní:
 

- odolné nerezové čerpadlo

 

- výtlak 100 metrů

 

- vnější průměr čerpadla 98mm

 

- čerpadlo do vrtů a studní
 

 
Tlakové čerpadlo HC 80 -0,75 - rozsah použití:

 

Čerpadlo je určeno pro čerpání čisté a mírně zkalené užitkové vody o teplotě od 3 do 35 ºC až do převýšení 60 metrů, k tlakování zásobníků, k čerpání vody do automatických tlakových systémů, k zavlažování a postřiku zahrad a podobně.
Obsah pevných částic v čerpané kapalině by neměl přesáhnout hodnotu 150g/m3 při maximální velikosti zrna 1 mm.
Je konstruováno jako odolné, bezúdržbové, na instalaci a obsluhu nenáročné čerpadlo pro široké použití pro zásobování vodou z vlastních zdrojů užitkové vody v zemědělství a dalších oblastech hospodářství, tak i pro domy, chalupy, chaty a zahrady. Díky svým rozměrům je možno čerpadlo použít do vrtů od průměru 100 mm.
 

Popis čerpadla a funkce:

Čerpadlo se skládá ze dvou základních částí:
Motor čerpadla – netoxickým olejem plněný ponorný motor s nerezovým pláštěm, měděným vinutí a keramickou mechanickou ucpávkou vybavený membránou pro vyrovnávání tlaku. Motor je dvoupólový s pomocným rozběhovým vynutím. Rozběhový kondensátor (20μF) a nadproudová ochrana je umístěna v kontrolním boxu, který je připojen na konci přívodního kabelu. Z kontrolního boxu je vyvedena běžná trojpólová vidlička 230V.
Vlastní čerpadlo – vřeteno z vysoce odolné uhlíkové oceli je přes pružnou pryžovou spojku spojeno s hřídelí motoru. Vřeteno je uloženo v pryžovém statoru. Vše je rozebratelně opláštěné nerezovým pláštěm. Toto uspořádání umožňuje velmi jednoduchou výměnu vřetene v případě jeho opotřebování. Na výtlaku čerpadla je umístěna gumová klapka, omezující zpětné hydraulické rázy při vypnutí čerpadla (nejedná se o zpětnou klapku).
 

 

alfa-hc-80.jpg
Provedení Dopr.výška Hmax Délka kabelu Napětí U Průměr čerpadla Průtok Qmax Příkon
HC 80 15 m Graf 100 m 15 m 230 V 98 mm 1800 l/min. 750 W
HC 80 25m Graf 100 m 25 m 230 V 98 mm 1800 l/min. 750 W
HC 80 30 m Graf 100 m 30 m 230 V 98 mm 1800 l/min. 750 W

Ponorné vybrační čerpadlo RUCHE Alfa

RUCHE 1 NG

Vibrační čerpadlo Ruche 1 NG - účel a použití:

Ponorné čerpadlo RUCHE slouží k čerpání čisté a mírně zkalené vody bez obsahu mechanických nečistot do maximální teploty 30 stupňů Celsia. Čerpadlo je vhodné jak k zásobování vodou v rodinných domcích a na chatách, k přečerpávání do nádrží, k odvodňování, tak i k postřiku zahrádek, mytí vozidel, hospodářského nářadí atd. Obsluha čerpadla je velmi jednoduchá a nemalou výhodou jsou jeho vnější rozměry, které umožňují použití i ve vrtaných studních již od průměru 100 mm. Další jeho výhodou je nízká hmotnost, nízká spotřeba elektrické energie, snadná přemístitelnost a instalace k provozu. Čerpadlo RUCHE 1NG je vybaveno tepelnou pojistkou TEXAS INSTRUMENTS, která jej automaticky odpojí v případě přehřátí jeho pracovní cívky. Po vychladnutí se elektrický obvod opět sepne. Tímto je cívka chráněna proti spálení. Čerpadlo není vhodné k trvalému provozu (například umělé potůčky, vodopády, vodotrysky), k čerpání chemických produktů, potravin, slané vody a vody obsahující pevné částice.

 

Popis čerpadla a funkce:

Čerpadlo je konstruováno jako ponorné. Pracuje na principu elektromagnetu. Statorová cívka přitahuje kotvu ve frekvenci napájecího napětí a ta uvádí do pohybu pracovní pryžový píst. Čerpadlo tedy pracuje jako vibrační. Všechny pohyblivé části jsou uloženy v silenblocích. Těleso čerpadla je vyrobeno z hliníkových slitin, pracovní pohyblivé části z pryže. Ponorné čerpadlo pracuje v režimu S3 -2h/20 min, To znamená, že po 2  hodinách nepřetržitého chodu je nutné jej na 20 minut vypnout. V případě, že se toto neučiní, dochází ke škodlivému namáhání cívky čerpadla. Může dojít k vypnutí samočinnou tepelnou pojistkou. Po schládnutí pojistka čerpadlo opět zapne.

RUCHE 2 T


Vibrační čerpadlo Ruche 2 T - účel a použití: stejné jako čerpadlo Ruche 1 NG

Popis čerpadla a funkce: stejné jako čerpadlo Ruche 1 NG

 

Čerpadlo Ruche 2 T x Ruche 1NG - rozdíl

Čerpadlo Ruche 2T - horní sání, tedy motor umístěný směrem dolů. To zaručuje, že si nikdy nevyčerpá kapalinu do míry, aby nechladila motor. I přes tuto skutečnost je stejne jako Ruche 1 NG (spodní sání, motor nahoře) vybaveno tepelnou ochranou. Nevyhodou Ruche dvojky je nižší hladina ponoru, a to 5 metrů oproti 10 metrů u Ruche jedničky. Z tohoto důvodu je čerpadlo 2T vyráběno jen s kabelem do délky 25 metrů. 

Ruche2T%20+%201NG.JPG
Provedení Dopr.výška Hmax Délka kabelu Napětí U Průměr čerpadla Průtok Qmax Příkon
RUCHE 1 NG 15 m 63 m 15 m 230 V 99 mm 1200 l/hod. 220 W
RUCHE 1 NG 25 m 63 m 25 m 230 V 99 mm 1200 l/hod. 220 W
RUCHE 1 NG 35 m 63 m 35 m 230 V 99 mm 1200 l/hod. 220 W
RUCHE 1 NG 50 m 63 m 50 m 230 V 99 mm 1200 l/hod. 220 W
RUCHE 2 T 15 m 63 m 15 m 230 V 99 mm 1200 l/hod. 220 W
RUCHE 2 T 25 m 63 m 25 m 230 V 99 mm 1200 l/hod. 220 W